Dažniausiai užduodami klausimai

'SVEČIAI KLAUSIA'

Vos tik įteikiami kvietimai Jums į vestuvių šventę - tikiu, kad gali kilti papildomų klausimų apie šventę, dalyvavimą, norus ir lūkesčius.

Žinau, kad gali kilti pačių įvairiausių klausimų, tad pasistengsiu į juos atsakyti. Klausimai tinkami didžiąjai daugumai švenčių, visgi dėrėtų vadovautis gauta informacija kvietime, o asmeniniais klausimais kreiptis į jaunųjų porą arba jų šventės planuotoją.

Apačioje atsakysiu į pagrindinius dažniausiai užduodamus klausimus.

Ar į vestuves yra kviečiami mūsų vaikai?
Jeigu vestuvių kvietime yra Jūsų vaiko/vaikų vardai - į vestuves esate kviečiami visi. Jeigu kvietime kreipiamąsi tik į suaugusius žmones vardais - turite suprasti, kad šventė yra skirta suaugusiems ir vaikai šventėje nedalyvauja. Kvietimo į šventę etiketas sako, kad kviečiami yra žmonės, kurių vardai yra kvietime.

Turite suprasti, kad jaunesni poros artimieji - sesės, broliai - gali dalyvauti jų šventėje, tačiau tai yra išskirtiniai atvejai šventėse.

Neįsižeiskite, nes suaugusiųjų šventė, kurioje yra neribojamas kiekis alkoholio, itin garsi muzika, nesaugoma teritorija - nėra skirta vaikams ir vaikų vakarėliams. Vaikams šventėje nebus samdomos auklės ir animatoriai, tad vaikų poreikiais turėsite pasirūpinti jūs, o tai reiškia, kad šventėje Jūs arba Jūsų antra pusė tiesiog nedalyvaus šventėje visa širdimi. Jaunųjų pora nori kokybiško laiko su kiekvienu iš Jūsų kaip draugai, o jie tikrai Jūsų vaikus labai myli.

Kokia apranga tinkama svečiams vestuvėse?
Įprasta, kad jaunųjų pora jau kvietime įvardija norimą aprangos stilių svečiams, jeigu turi sugalvoję kažkokią temą. Taip pora siekia vientisos šventės stilistikos ir kad visi svečiai išties jaustųsi gerai patekę į tam tikrą atmosferą. Dar esu mačiusi, kad poros prašo laikytis tam tikros spalvų gamos šventėje. Į visus, kvietime išdėstytus, prašymus valia įsiklausyti ir jais vadovautis.

Jeigu kvietime nieko neužsiminta apie aprangos, šventės stilių - rekomenduoju laikytis neutralių, neryškių spalvų derinių. Griežtai atsisakyti baltos spalvos aprangos, taip pat vengti itin ryškių spalvų derinių. Kadangi šventėje bus žmonių iš įvairių poros gyvenimo etapų verta laikytis aprangos rimties, atsisakyti itin vulgarių ar iššaukiančių įvaizdžių.

Kokias gėles dovanoti porai?
Pirmiausia atidžiai perskaitykite kvietimą - kaip elgtis su dovanomis dažnai jau yra Jums parašyta kvietime. Jeigu jaunųjų pora prašo "palikite gėles žydėti pievose" arba "Jūsų apkabinimai ir bučiniai atstos gėlių puokštes" - reiškia, kad gėlių pora nesitiki ir galimai yra suplanavę išvykti medaus mėnesiui iškart po šventės, tad nei viena dovanota gėle negalės tinkamai pasidžiaugti ir prižiūrėti.

Svarbu apgalvoti ir gėlių transportavimo klausimą. Jeigu šventė vyksta toli nuo namų - ir Jūsų, ir jaunųjų - geriausia, kad gėlių dovanojimo idėjos atsisakytumėte patys. Tai tikrai brangus malonumas, tačiau gėlės greitai vysta, o jas reikės transportuoti ne tik Jums į priekį, bet ir porai atgal į namus.

Jeigu labai norite įteikti gėlių - rinkitės ilgiau stovinčias ir iškenčiančias ilgesnį laiką be vandens karštyje. Tačiau atminkite - jeigu pora paprašė nedovanoti gėlių - jų ir nedovanokite. Ir tikrai neneškite vazoninių gėlių. :)

Kiek įdėti į vokelį dovanoms?
Verta pasakyti, kad dovana vokelyje ar pavedimas yra palengvinimas Jums, mieli svečiai, kad nereiktų sukti galvos apie dovanų pirkimą. Dovanas išsirinks patys jaunieji, o ar tai bus priedas prie būsto įnašo, ar vakarienė restorane - nuspręs pati pora.

Įdėti į vokelį reikia tiek, kiek galite ir norite skirti porai. Tai tikrai yra visiškai asmeninis sprendimas, kuris neturi jokio skirtumo porai. O jeigu vokelio turinys porai yra labai svarbus - gal į tokią šventę vykti ir nereikėtų.

Ką papildomai dar padovanoti porai?
Žinau, tikrai žinau, kad mums visada reikia dar truputį daugiau pradžiuginti, nustebinti ir prie pagrindinės dovanos dar šį tą pridėti. "Kaip gi čia be gėlių - tik su voku?" - klausia manęs svečiai.

Jeigu dar labai norite kažką pridėti prie dovanos - turiu kelias idėjas Jums.

Su kuo galiu pasikalbėti apie kilusius asmeninius klausimus dėl šventės?
Patikrinkite kvietimus, galbūt ten rasite atsakymą į šį klausimą, rasite kontaktą vestuvių planuotojos ar koordinatorės - ji tikrai atsakys į Jūsų klausimus. Na, o jeigu neradote - pasiteiraukite jaunųjų poros ar jie turi tokį asmenį, jeigu ne - tuomet klausimą užduokite porai.

Geriausia dieną prieš šventę ir šventės dieną jau nebetrukdyti poros. Pasiruoškite visus klausimus užduoti iki šventinių dienų.Ar galiu pasiruošti kalbą, kurią norėsiu pasakyti šventės metu?
Žinoma! Tai nuostabus noras! Atvykę į šventės vietą pasakykite šį savo norą šventės vedėjui ar planuotojai. Jie tikrai padės Jums įgyvendinti kalbą, ras laiko jai ir palaikys!

Kada vyks jaunųjų sveikinimai ir kur palikti dovanas?
Jeigu yra vakarinė dienos dalis - tuomet įprasta sveikinimus įteikti vakare, šventės vietoje. Nenustebkite, vis dažniau šventės vietose išvysite stalą su užrašu "Dovanas palikite čia". Tai reiškia, kad sveikinimų eilės nebus ir porą galite pasveikinti bet kuriuo vakaro metu.

Ar šventė su nakvyne? Ką turėti su savimi?
Vestuvių kvietime, kurį Jums įteikė jaunųjų pora turi būti parašyta ar šventė yra su nakvyne, ar be. Jeigu šventė su nakvyne, greičiausiai rasite sakinį "Pasirūpinsime Jūsų nakvyne". Tai reiškia, kad Jums reikėtų pasiruošti aprangą antrai dienai, asmenines higienos priemones. Šiuolaikinėse šventės vietose būna pasirūpinta rankšluosčiais, dažnai ir šampūnu su dušo žele.

Jeigu randate sakinius "Šventė be nakvynės", "Šventė tęsis iki 02:00" - tai reiškia, kad pasibaigus šventei visi keliaus į namučius.

Ar galiu padovanoti staigmeną - kokį nors pasirodymą, programos papildymą?
Jeigu norite jaunųjų porai padovanoti kokią nors programos dalį - fejerverkus, iliuzionisto pasirodymą, ugnies šou, atlikėjo pasirodymą ar kokią nors detalę šventei - įkvėpkite, iškvėpkite ir stabtelkite. Geriausia būtų paklausti pirmiausia jaunųjų ar jie tokios dovanos norėtų. Tuomet BŪTINAI, pabrėžiu BŪTINAI susisiekti su poros planuotoja, koordinatore ar vėdeju ir pakalbėti apie šį savo norą.

Dažniausiai visa dienos ir vakaro programa būna pilnai užpildyta, jaunųjų puikiai apgalvota ir vietos papildomoms pramogoms tiesiog nebelieka. O kartais šventės vietose net ir nėra galimybių ar leidimų įgyvendinti vienus ar kitus dalykus.

Ar galiu fotografuoti ir filmuoti ceremonijos metu? Taip pat ar galiu dalintis nuotraukomis socialinėje erdvėje?
Mėgaukitės akimirka. Jūs tikrai esate stebimi - jaunųjų pora tikrai pasirinko įamžinti savo dieną profesionalius fotografus ir videografus. Jie dirba labai didelį darbą, kad užfiksuotų svarbiausias detales, įvykius ir Jūsų šypsenas.

Geriausia - ceremonijos metu išjungti telefono garsą, vibraciją ir pasimėgauti tyra, gražia, nepakartojama jaunųjų poros akimirka. Jūs esate jų meilės liudininkai.

Socialiniuose tinkluose geriau neviešinti poros be jų sutikimo.

Justina Vasiljevaitė

Vestuvių planuotoja

noriu@piktaskeksas.lt