KOORDINAVIMAS

Ką veikia koordinatorė?

Quotes

KOORDINAVIMAS - nuotraukose tik keletas iš koordinatorės gražių akimirkų - Jūs pas svečius, aš su apsaugota puokšte , lietsargiais, kuriais rūpintis ir pirkti Jums nereikės, nes turiu aš  ir Jūsų asmeniniais daiktais, kai reikia jau paleisti užsakytus automobilius . Dar svarbu gera nuotaika, šypsena ir aiškumas situacijoje “Ką dabar mums daryti?”.

Labai ilgai galvojau ir labai daug bendravau su kolegomis apie koordinatorės darbą. Didžiausias užduotas klausimas sau buvo “Kas yra geras koordinatorius?”. Po reikšmingų pokalbių ir susidėliojimo minčių, vienareikšmiškai atsakiau “žmogus, kuriam šventėje su svečiais, jaunaisiais ir kolegomis tabu nėra”. Jei reikia ir darai, kas atrodo Tau nepriklauso. Man priklauso, nes jaučiu atsakomybę būti ten kur manęs reikia ir būti su tais, kuriems reikia manęs.  Esu nešusi kimbantį veliumą prie bažnyčios kilimo iki altoriaus, tempusi dekoracijas iš bažnyčios, kuriomis turėjo pasirūpinti dekoratoriai, bet dėl laiko stokos perduodi jaunųjų pasitikimą vedėjui ir skubi kuo greičiau atlaisvinti bažnyčią kitai santuokos ceremonijai, esu tiesiogine to žodžio prasme lindusi po jaunosios suknele ir kračiusi nuo suknelės ir kojų skruzdes, kurias pasigavo fotosesijos metu, o jos juk “kanda”, o jaunoji striksi iš skausmo . Dar daug visko galėčiau papasakoti, bet manau papasakosiu susitikimo metu su Jumis dėl Jūsų šventės koordinavimo. 

Negaliu sakyti, kad šventėje koordinatorius yra nematomas, nes Jis, po vedėjo, vakarinėje dalyje yra antras matomiausias asmuo. Visų svečių, komandos klausimai keliauja į koordinatoriaus pusę visos dienos metu, o Jis turi būti visuomet pasiruošęs priimti greitus sprendimus ir tartis su komanda dėl galimų pasikeitimų.

Tačiau jeigu koordinatorius yra matomas, jo darbai yra praktiškai nematomi. Retas, kuris pastebi kas perneša gėles, kas sukoordinuoja komandos atvykimus, papildomus rekvizitus, jo paiešką, siuva plyšusią suknelę, valo jaunikio batus, pusto nuotakos suknelę, paruošia tėvelius prieš ceremoniją ir viso vakaro metu tampa jų asmeniniu psichologu, klijuoja juokingus pleistrus ant vaiko alkūnės, piršto ar kelio, prižiūri Jūsų augintinius ceremonijos metu ar vaidina geriausią gyvenime vaidmenį, kad nuraminti suirzusį vaiką. Nekalbu apie: "fejerverkai čia", "torto atnešimas, paruošimas", "šokis už 15 min", "viskas bus gerai", "atrodote nuostabiai", "tualetą rasite apačioje dešinėje pusėje", "dabar priimame sveikinimus, dovanos - šventės vietoje", "čia Jums vanduo į automobilį", "skėčiai jau automobilyje, nesirūpinkite", "labadiena, jaunavedžiai jau atvyksta" ir kiti panašūs sakiniai.. Šie visi darbai yra nematomi, nes niekas, apart Jūsų ir koordinatoriaus, nežino kaip ir kas turėjo būti padaryta, kur kas turėjo atsirasti, o apie iškilusias problemas dažniausiai nesužinote ir Jūs, jaunavedžiai. Todėl, kad ir kiek tądien buvo iškilusių klausimų, viskas buvo išpręsta keliais skambučiais, galbūt papildomais kilometrais ar komandos nariais, tačiau niekada nesupratote, kad kažkas ne taip.

Mano kaip koordinatorės numeris vienas šventės dieną esate Jūs, jaunavedžiai. Kad visuomet būtume numalšinę troškulį, kad būtumėte aprūpinti visu reikiamu rekvizitu, kad būtumėte su šypsena ir visi nuogąstavimai ar baimės būtų sutvarkytos dabar ir čia.

Numeris du - Jūsų svečiai, kurie kartais labiau nei Jūs jaudinasi šventėje. Kurie jaučia pasimetimą tarp veiklų ir tarp veiksmų, kuriuos reikia ir reikės atlikti. Aš tampu jų vedlys visoje šventės eigoje.

Numeris trys - Jūsų komanda, kuri tądien pasiruošusi Jums sukurti šventę. Tik bendras kokybiškas darbas gali užtikrinti gerą rezultatą. Kai komanda iš anksto vieni kitus pažįsta, kai turi kontaktus, kai žino su kuo reikės dirbti ir gali drąsiai prašyti pagalbos, gali kartu sukurti nuotaiką, kuri viso vakaro lygį pakelia į aukštumas. Man itin svarbu, kad Jie būtų pavalgę, sveiki, numalšinę troškulį ir svarbiausia, su šypsena.

Susiplanuoti vestuves gali daugelis, tačiau koordinuoti šventės dieną yra darbas, kurio metu švęsti neįmanoma. Svarbus asmuo šventėje yra koordinatorius, o kokybišką koordinavimą turėję galėtų tik pritarti kaip svarbu ir gera turėti profesionalų žmogų, kuris dabar ir čia bus Jūsų dešinioji ranka ir pasirūpins bet kokia iškilusia situacija.

Daugiau apie koordinavimo paslaugą rasite čia.

susitikime ir socialiniuose tinkluose